Чи можна робити татуаж вагітним? Чи можна робити татуаж мамам, що годують? Який вплив має перманентний макіяж на організм вагітних? Або навпаки – чи можна робити вдалий татуаж дівчатам «у положенні» та молодим мамам?
Навколо цих питань серед клієнтів існує чимало непорозуміння чи відвертого незнання, помилок. Тому їх розсіюватимемо.
Отже, в першу чергу спростуємо страхи і помилки щодо татуажу – ця процедура абсолютно безпечна як для вагітних, так і для мам, що годують! Пігмент, що вноситься під шкіру, ніяк не впливає на склад крові жінок, на якість їхнього молока, не несе ніякої загрози ні плоду, ні малюкові, маминим молоком, що харчується. Те саме стосується і поверхневої (аплікаційної) анестезії, яка використовується при процедурі, яка у вигляді гелю наноситься на шкіру.
А от коли ми говоримо про якість процедури татуажу, який має радувати клієнтку своїм результатом на найближчі пару років, то вагітність і пологи мають негативний вплив. Точніше не так вони, як гормональні речовини, що виробляються жіночим організмом у процесі зародження нового життя в їх тілі і появи на світ малюка. Саме різкі коливання гормонального фону у жінок перешкоджають повноцінному загоєнню татуажу, призводять до того, що внесений пігмент під шкіру не завжди успішно приживається, а наявний татуаж може швидше висвітлюватися і втрачати свій початковий насичений колір.
Але саме в цей період, коли догляд за новонародженим вимагає великої уваги жінок, у них все менше залишається часу, щоб стежити за собою, встигати фарбується і упорядковувати своє обличчя, наприклад, підтримувати правильну форму брів… Звичайно ж, татуаж у такому разі – найкращий вихід, тому що впевнена у своїй зовнішності жінка завжди буде більше подобається оточуючим та близьким, а також відчувати себе щасливішою. А від настрою мами (доведений медиками факт!) багато в чому залежить і настрій її малюка, а це впливає і на його здоров'я, апетит, психіку.
Отже, як же вчинити молодій мамі чи жінці, яка тільки готується до материнства, якщо вона хоче прийти на татуаж? В першу чергу, вибрати вдалий час з точки зору коливань гормонального фону для гарної приживаності пігменту. Різкий викид гормонів в організм жінки відбувається в перші тижні вагітності, потім він стабілізується до періоду пологів, після чого організм переживає ще одну різку гормональну перебудову. Тому перший триместр вагітності та останні тижні перед пологами/перші тижні після них є найбільш несприятливими з точки зору успішного приживання внесених під шкіру пігментів і можуть вплинути на якість отриманого татуажу.
Тому на підставі даних показників та власного практичного досвіду роботи, я рекомендую ПІДТРИМАТИСЯ від процедури татуажу в перший (1-3 місяць) і третій триместри (7-9 місяці) вагітності, а також протягом двох перших місяців після пологів, коли гормональний фон максимально нестабільний. При цьому варто врахувати, що татуаж під час вагітності ЗАВЖДИ РОБОЄТЬСЯ З ОБОВ'ЯЗКОВОЮ КОРЕКЦІЄЮ через місяць після процедури, чого можна уникнути за звичайних умов проведення процедури. Стосовно третього триместру я також не вважаю за потрібне, щоб майбутня мама відчувала незручність, вилежуючи протягом кількох годин свої боки на кушетці і думала про те, наскільки красиво гояться її брівки або губи, а не про майбутнє материнство.
І, до речі, не забувайте, що саме при значних коливаннях гормонального фону, настрій жінки стає надто мінливим (причому далеко не завжди на краще), дратівливим, нервовим, що безпосередньо впливає на задоволеність жінки отриманим результатом.