Підготовка до процедури
Протягом дня до процедури і безпосередньо перед нею, категорично не можна приймати медичні препарати, що розріджують кров (аспірин, цитрамон та ін.), судинорозширюючі та покращують мікроциркуляцію крові (курантил, трентал, нікатинову кислоту та ін.), що підвищують тиск. А так само не рекомендується приймати всілякі заспокійливі настоянки, що містять спирт, будь-які рідини, що містять спирт, і міцну каву.
Тим клієнткам, у кого погана згортання крові, бажано за добу до процедури пити настій кропиви (заварювати сухе листя як чай і наполягати) 4-5 разів на день по півсклянки. Це зменшить виділення крові при процедурі і як наслідок покращить результат татуажу.
Ця рекомендація не носить обов'язкового характеру, а лише бажана, і рекомендована потенційним клієнткам, які знають про свою погану згортання крові.
Не слід робити перед процедурою пілінг (хімічний, кислотний або механічний за допомогою скрабу).
Не слід курити безпосередньо перед процедурою. Куріння веде до крихкості судин, що при процедурі призводить до надмірного виділення крові, це негативно впливає на результат.

Перед татуажем губ за 3 дні приймати ацикловір 400мг. По 1 таблетці 3 рази на день, протягом 5 днів.
За 1 день: пропити Дицинон, 1 таблетка 3 рази на день, і за годину до процедури 1 таблетки відразу.
Увага:
Відразу після процедури можлива невелика асиметрія, також почервоніння, і білі ділянки шкіри, це пов'язано з дією знеболювального. Набряк може триматися ще до трьох діб.
Колір татуажу після процедури і до повного загоєння відрізняється від кінцевого результату. Він здається надто яскравим, відрізняється кольором, будьте готові до цього. Не чекайте побачити фінальний результат через 5-7 днів, навіть при правильному догляді, він проявиться остаточно тільки через 4-6 тижнів.
Правильний догляд за губками в перші дні впливає на якість татуажу і на час, який він прослужить вам у незмінному вигляді. Правила докладно описані у догляді татуажу.

Головні помилки при догляді за губками:
1. Якщо не пропивати ацикловір, є ймовірність висипання герпесу. Герпес у свою чергу гоїться досить довго і може сильно вибити пігмент.
2. Дицинон - кровоспинний засіб, дуже допомагає при процедурі. Якщо його не пропивати – губи можуть сильно кровоточити, як наслідок затягнеться процедура, доглядати необхідно буде акуратніше.
Читаємо інструкцію препарату Дицинон, особливо протипоказання!
3. Куточки губ слабо протерті та змащені, від сухості у куточках можуть з'явитися тріщини.
4. Час між процедурами більше рекомендованого можуть утворитися скоринки.
5. Перед прийомом препаратів – ознайомитися з протипоказаннями
Як довго прослужить Вам татуаж – залежить від Вас, а саме від вашого відходу у перші дні.
Протипоказання до процедури
Протипоказання для татуажу можна розділити на абсолютні та відносні.
Абсолютними протипоказаннями для татуажу вважаються:
1. Інсулін – залежна форма цукрового діабету.
2. Хвороби, пов'язані зі значним зниженням зсідання крові.
3. Тяжкі соматичні захворювання.
4. Гострі запальні захворювання.
5. Наявність новоутворень невідомої етіології, онкологічні захворювання. В окремих випадках татуаж таким клієнтам зробити можна, але тільки з дозволу лікаря.
6. Психічні розлади.
7. Епілепсія.
Відносні протипоказання для татуажу:
1. Високий артеріальний тиск. Якщо клієнт страждає на гіпертонію - рекомендується виміряти артеріальний тиск перед процедурою і при необхідності прийняти препарат, що знижує тиск.
2. Вагітність та період годування груддю. Не рекомендується у першому триместрі вагітності. У 2 і 3 триместрі, і в період лактації процедуру проводити можна, з дозволу лікаря, у випадках, коли клієнт легко переносить процедуру (тобто не потрібно застосовувати знеболювальні засоби.)
3. Множинні алергічні реакції. У цьому випадку має сенс зробити алергічну пробу та перевірити, як буде реагувати організм на знеболювальні препарати, які планували застосовувати під час процедури та на пігмент.
4. Алкогольне чи наркотичне сп'яніння. Не рекомендується проведення процедури протягом 24 годин із моменту прийому алкоголю.
5. Перші 2 дні менструації. Спостерігається підвищена кровоточивість під час процедури.
Вагітність та лактація
Чи можна робити татуаж вагітним? Чи можна робити татуаж мамам, що годують? Який вплив має перманентний макіяж на організм вагітних? Або навпаки – чи можна робити вдалий татуаж дівчатам «у положенні» та молодим мамам?
Навколо цих питань серед клієнтів існує чимало непорозуміння чи відвертого незнання, помилок. Тому їх розсіюватимемо.
Отже, в першу чергу спростуємо страхи і помилки щодо татуажу – ця процедура абсолютно безпечна як для вагітних, так і для мам, що годують! Пігмент, що вноситься під шкіру, ніяк не впливає на склад крові жінок, на якість їхнього молока, не несе ніякої загрози ні плоду, ні малюкові, маминим молоком, що харчується. Те саме стосується і поверхневої (аплікаційної) анестезії, яка використовується при процедурі, яка у вигляді гелю наноситься на шкіру.
А от коли ми говоримо про якість процедури татуажу, який має радувати клієнтку своїм результатом на найближчі пару років, то вагітність і пологи мають негативний вплив. Точніше не так вони, як гормональні речовини, що виробляються жіночим організмом у процесі зародження нового життя в їх тілі і появи на світ малюка. Саме різкі коливання гормонального фону у жінок перешкоджають повноцінному загоєнню татуажу, призводять до того, що внесений пігмент під шкіру не завжди успішно приживається, а наявний татуаж може швидше висвітлюватися і втрачати свій початковий насичений колір.
Але саме в цей період, коли догляд за новонародженим вимагає великої уваги жінок, у них все менше залишається часу, щоб стежити за собою, встигати фарбується і упорядковувати своє обличчя, наприклад, підтримувати правильну форму брів… Звичайно ж, татуаж у такому разі – найкращий вихід, тому що впевнена у своїй зовнішності жінка завжди буде більше подобається оточуючим та близьким, а також відчувати себе щасливішою. А від настрою мами (доведений медиками факт!) багато в чому залежить і настрій її малюка, а це впливає і на його здоров'я, апетит, психіку.
Отже, як же вчинити молодій мамі чи жінці, яка тільки готується до материнства, якщо вона хоче прийти на татуаж? В першу чергу, вибрати вдалий час з точки зору коливань гормонального фону для гарної приживаності пігменту. Різкий викид гормонів в організм жінки відбувається в перші тижні вагітності, потім він стабілізується до періоду пологів, після чого організм переживає ще одну різку гормональну перебудову. Тому перший триместр вагітності та останні тижні перед пологами/перші тижні після них є найбільш несприятливими з точки зору успішного приживання внесених під шкіру пігментів і можуть вплинути на якість отриманого татуажу.
Тому на підставі даних показників та власного практичного досвіду роботи, я рекомендую ПІДТРИМАТИСЯ від процедури татуажу в перший (1-3 місяць) і третій триместри (7-9 місяці) вагітності, а також протягом двох перших місяців після пологів, коли гормональний фон максимально нестабільний. При цьому варто врахувати, що татуаж під час вагітності ЗАВЖДИ РОБОЄТЬСЯ З ОБОВ'ЯЗКОВОЮ КОРЕКЦІЄЮ через місяць після процедури, чого можна уникнути за звичайних умов проведення процедури. Стосовно третього триместру я також не вважаю за потрібне, щоб майбутня мама відчувала незручність, вилежуючи протягом кількох годин свої боки на кушетці і думала про те, наскільки красиво гояться її брівки або губи, а не про майбутнє материнство.
І, до речі, не забувайте, що саме при значних коливаннях гормонального фону, настрій жінки стає надто мінливим (причому далеко не завжди на краще), дратівливим, нервовим, що безпосередньо впливає на задоволеність жінки отриманим результатом.
Пам'ятка клієнту
Після процедури перманентного макіяжу
Протягом 2-7 днів після процедури перманентного макіяжу (процес первинного загоєння, відходження скоринок), необхідно дотримуватись деяких правил догляду за шкірою. Насправді, ще до процедури татуажу слід задуматися, що після, доведеться деякий час дотримуватись ряду обмежень і бути до них підготовленою.
Спільними (для всіх зон) рекомендаціями щодо догляду після татуажу є:
• Не відривати скоринки, не чухати зону татуажу.
• Не піддавати зону татуажу розпарюванню та сильному намоканню: не відвідувати сауну, солярій та басейн. При вмиванні використовувати ватяні диски, сильно не мочити.
• Обмежити використання декоративної косметики, кремів, категорично утриматися від пілінгів.
• Для догляду після татуажу рекомендується використовувати мазі з протизапальним та ранозагоювальним ефектом. При цьому категорично протипоказане застосування мазей, що містять антибіотики, гормони та інші стимулятори загоєння, оскільки вони впливають на якість імплантації барвника в шкіру.
• У післяпроцедурний догляд після татуажу входити промивання поверхні татуажу вранці та ввечері – хлоргексидином.
• Ідеальним способом догляду після процедури татуажу є застосування крему, що доглядає, збагаченого вітамінами А і D;
• Після загоєння відвідування солярію можливе не раніше ніж через 2 тижні із застосуванням сонцезахисних засобів, т.к. пігмент поступово вицвітає від ультрафіолетових променів.
• Корекцію можна проводити не раніше, ніж через 3-4 тижні після першої процедури.
• Протягом усього періоду загоєння виключити: лікарські препарати на основі антибіотиків, у тому числі медикаменти – кров, що розріджує (аспірин, анальгін тощо), косметичні креми та гелі в області перманенту (порадитися з лікарем).
• Використовуйте мінімальну кількість жирних кремів.
Додаткові рекомендації щодо догляду за губами після татуажу:
• Після татуажу на зоні губ, будьте обережні з мімікою обличчя, чищенням зубів, їдою, гарячим питтям
• До обов'язкової рекомендації щодо догляду губ, входить прийом антивірусних препаратів.

Герпес – найчастіше ускладнення після татуажу губ. Герпес з'являється у людей схильних до цього. Як правило, герпес виникає як загострення вірусної інфекції, що вже є. Герпес є вірусною хворобою і практично невиліковним, один раз потрапивши у Ваш організм, він може довгий час "спати" і "прокинутися" від будь-якого провокатора ззовні, до яких належать: знижений імунітет, застуда, емоційні переживання та стреси, травматизація, як у випадку перманентний макіяж губ.
Для профілактики герпесу (за 3-5 днів до і в 1-3 дні після перманенту губ) рекомендацією догляду після татуажу, радиться застосовувати антивірусні препарати у вигляді таблеток, наприклад Ацикловір, Вальтрекс та ін. Не слід застосовувати антивірусні мазі, типу Зовіракс і ін., оскільки ці мазі сприяють виведенню барвника з шкіри і появі порожніх ділянок.
Пам'ятайте! Метою герпесу для поразки є лише губи! Перманент брів та очей не провокує виникнення герпесу!
• Протягом перших 2-3 днів бажано не вживати гарячих або обпалюючих напоїв, виключити гостру їжу (з перцем, спеціями тощо).
• Виключити контакти зі слизовою оболонкою партнерів, з косметичними засобами.
• Контакт з поверхнею перманентного макіяжу лише помитими руками.
• У постпроцедурний догляд після татуажу входити промивання поверхні вранці та ввечері – хлоргексидином.
Після процедури процес загоєння триває від 2 до 7 днів. Через пару днів після процедури на поверхні перманентного макіяжу утворюється невелика скоринка, яка може протриматися кілька днів, а потім починає лущитися. Спеціально, видаляти скоринку категорично забороняється, оскільки на місці видалення цієї скоринки буде пробіл у кольорі пігменту і може залишитися шрам на шкірі. Після того, як скоринка відлущилася, губи виглядають світлішими. Ще через пару днів після цього, губи начебто начитають сивіти - це вторинна скоринка.
Боляче чи ні?
Часто чую питання, як переноситься процедура перманентного макіяжу?
Чи боляче робити її? Незалежно від будь-якої зони?
Давайте розберемо кожну зону:
Брови це найнечутливіша зона для татуажу на всьому обличчі, тому що шкіра в зоні брів дуже щільна і має хорошу жирову тканину. Не варто забувати, що сучасні техніки татуажу передбачають внесення пігменту тільки у верхній шар шкіри. між епідермісом і початком дерми..ну це умовно кажучи.
Скажу вам чесно, що порівнюючи больові відчуття татуажу і корекції брів - пінцетом набагато болючіше..оскільки цибулини волосся розташовані в глибоких шарах дерми.

Губи .. друга зона по чутливості, тут вже трохи неприємно так як на губах, розташовано дуже багато судин і нервових закінчень, шкіра тут набагато тонше .. так як губи пронизані кровоносними судинами, відповідно болючі відчуття тут, трохи чутливі ...
Повіки...дуже делікатна зона..тут найтонша шкіра, звичайно рівень чутливості вищий, ніж на всіх попередніх зонах пігментування.
Але все терпимо, з урахуванням того, що звичайно на всіх зонах перед перманентним макіяжем, використовується аплікаційна анестеза у вигляді крему
Звичайно, не слід забувати про те, що рівень больового порога у всіх різні і не варто заздалегідь переживати
В умілих руках майстра, ви почуватиметеся добре на все
Made on
Tilda